Please use this identifier to cite or link to this item: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/27750
Title: Психологічні особливості переживання травматичного досвіду дорослими із розладом дефіциту уваги та гіперактивності
Authors: Слупська, Анастасія Андріївна
Affiliation: Кафедра загальної та клінічної психології
053 Психологія
Bibliographic description (Ukraine): Слупська А. А. Психологічні особливості переживання травматичного досвіду дорослими із розладом дефіциту уваги та гіперактивності : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 053 Психологія / наук. кер. Л. В. Засєкіна ; Волинський національний університет імені Лесі Українки. Луцьк, 2024. 98 с.
Issue Date: Dec-2024
Date of entry: 20-May-2025
Publisher: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Country (code): UA
Supervisor: Засєкіна, Лариса Володимирівна
Keywords: РДУГ
травматичний досвід
посттравматичний стресовий розлад
моральна травма
якість життя
Abstract: Робота присвячена теоретичному аналізу та емпіричному вивченню психологічних особливостей переживання травматичного досвіду дорослими з РДУГ. У теоретичній частині дослідження розглянуто концептуальні підходи до визначення травматичного досвіду, його впливу на психічне здоров’я, особливостей моральної травми та коморбідності з симптомами РДУГ. Проаналізовано роль соціальної підтримки та доступу до діагностики у подоланні наслідків травматичних подій. У ході емпіричного дослідження виявлено, що дорослі з РДУГ мають вищий рівень симптомів ПТСР , зокрема інтрузій, уникання та емоційної реактивності, порівняно з тими, хто не має цього розладу. Результати також свідчать про значно нижчий рівень якості життя в осіб із РДУГ, зокрема у сферах психологічного благополуччя, міжособистісних стосунків та продуктивності. Досліджено специфічні фактори, які підвищують вразливість осіб із РДУГ до травматичних подій, зокрема емоційну нестабільність та труднощі в адаптації. Отримані результати стали основою для рекомендацій щодо розробки індивідуалізованих програм психотерапевтичної та соціальної підтримки осіб із РДУГ, зокрема в умовах військових конфліктів. Такі програми передбачають інтеграцію емоційних, когнітивних та соціальних аспектів підтримки, спрямованих на подолання наслідків травматичного досвіду та покращення якості життя. Підкреслюється складна взаємодія РДУГ і травматичного досвіду, підкреслюючи необхідність ефективних терапевтичних методів, адаптованих для задоволення різноманітних потреб цієї групи населення.
URI: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/27750
Content type: Master Thesis
Appears in Collections:FPsy_KR (2024)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Slupska_2024.pdf3,25 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.