Please use this identifier to cite or link to this item: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/20444
Title: Педагогічне керівництво формуванням економічних уявлень у дітей дошкільного віку в умовах різновікової групи
Authors: Ємчик, Олександра Григорівна
Affiliation: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Bibliographic description (Ukraine): Ємчик О.Г. Педагогічне керівництво формуванням економічних уявлень у дітей дошкільного віку в умовах різновікової групи. Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Педагогічні науки. 2019. № 11 (395). С. 68–70.
Journal/Collection: Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Педагогічні науки
Issue: 11 (395)
Issue Date: 2019
Date of entry: 7-Jun-2022
Publisher: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Country (code): UA
ORCID Id: https://orcid.org/0000-0003-0261-8595
UDC: 373.2.015.31:33
Keywords: формування економічних уявлень
економічне виховання
різновікова група
вікові підгрупи
методи формування економічних уявлень
Page range: 68–70
Abstract: Статтю присвячено визначенню та обґрунтуванню шляхів педагогічного керівництва формуванням економічних уявлень дітей дошкільного віку в умовах різновікової групи. Визначено необхідність виділення в окремий аспект наукового пошуку напряму формування економічних уявлень у дітей в різновікових групах закладів дошкільної освіти. Встановлено, що робота у різновіковій групі з різних напрямів економічного виховання здебільшого проводиться вихователями епізодично, у процесі розв’язання завдань трудового та морального виховання, ознайомлення з довкіллям. Це пов’язано з особливостями дітей дошкільного віку, оскільки самостійно діти поки що не можуть вступати в економічні стосунки, а набувають цього досвіду в штучно створюваних умовах. Основними напрямами формування економічних уявлень у дітей молодшого дошкільного віку є ознайомлення дітей з працею та світом професій дорослих. Основними методами та прийомами діяльності з молодшою підгрупою обрано гру, залучення до праці, спостереження за працею дорослих, розглядання ілюстрацій, художнє слово, позитивна оцінка, особистісний приклад педагога, підтримка. З дітьми старшого дошкільного віку в процесі економічного виховання використовуються більш складні методи формування економічних уявлень: заняття з використанням логічних загадок, задач-жартів, дидактичні ігри з економічним змістом.
URI: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/20444
Content type: Article
Appears in Collections:Наукові роботи (FP)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ped_ker.pdf583,76 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.