Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/28276
Назва: Специфіка діяльності ЗМІ в Україні в умовах воєнного стану
Автори: Зубчик, Наталія Юріївна
Приналежність: Кафедра політології та публічного управління
052 Політологія
Бібліографічний опис: Зубчик Н. Ю. Специфіка діяльності ЗМІ в Україні в умовах воєнного стану : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 052 Політологія / наук. кер. В. В. Бусленко ; Волинський національний університет імені Лесі Українки. Луцьк 2025. 57 с.
Дата публікації: 2025
Дата внесення: 16-лип-2025
Видавництво: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Науковий керівник: Бусленко, Василь Володимирович
Теми: засоби масової інформації
інформаційна безпека
інформаційна політика
воєнний стан
державне регулювання
дезінформація
медіаграмотність
інформаційний простір
протидія маніпуляціям
цифрові медіа
інформаційна діяльність
інформаційна війна
Короткий огляд (реферат): У Вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, визначено об’єкт, предмет, мету і завдання дослідження, сформульовано методологічну основу дослідження, здійснено аналіз джерельної бази дослідження та визначено його практичне значення. Загальний обсяг роботи – 57 сторінок. Метою бакалаврської роботи є комплексний аналіз діяльності ЗМІ в Україні в умовах воєнного стану, а також визначення їхньої ефективності у протидії інформаційним загрозам. Об’єктом дослідження є політичні аспекти функціонування ЗМІ в Україні. Предметом дослідження є діяльність ЗМІ в Україні в умовах воєнного стану. У Розділі 1 «Теоретико-методологічні засади дослідження ЗМІ» розкрито сутність засобів масової інформації, здійснено їхню класифікацію, а також визначено ключові функції, які виконують ЗМІ в умовах сучасних викликів. Особливу увагу приділено ролі медіа в умовах воєнного стану, зокрема їхньому впливу на формування громадської думки та забезпечення інформаційної стійкості суспільства. Також було здійснено аналіз стану наукового вивчення проблеми функціонування ЗМІ в умовах воєнного стану. У Розділі 2 «Особливості функціонування ЗМІ в умовах воєнного стану» проаналізовано чинну законодавчу базу, що регулює функціонування інформаційної сфери в умовах війни. Розглянуто ключові правові акти та механізми, які забезпечують стабільність і контроль у медіа-просторі, а також досліджено роль державних інституцій у впровадженні інформаційної політики. Розглянуто практичні аспекти реалізації державної інформаційної політики, зокрема запуск національного телемарафону «Єдині новини», спрямованого на координацію інформаційного простору. Також проаналізовано ефективні шляхи протидії дезінформації, включаючи просвітницькі ініціативи, розвиток медіаграмотності та інструменти цифрової комунікації. У Висновках підсумовано результати дослідження, узагальнено провідні теоретико-методологічні підходи до вивчення ЗМІ, що забезпечило можливість комплексного аналізу їх ролі та функцій у сучасному інформаційному просторі, з урахуванням специфіки функціонування у період дії воєнного стану. Визначено роль інформаційної політики та правового регулювання у забезпеченні інформаційної безпеки держави. Підкреслено необхідність розвитку медіаграмотності та критичного мислення як ефективного способу протидії дезінформації.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/28276
Тип вмісту: Bachelor Thesis
Розташовується у зібраннях:FH_KR (2025)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Zubchyk_2025.pdf1,02 MBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.