Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/28167
Назва: Особливості сучасної зовнішньої політики Франції
Автори: Степанюк, Наталія Олександрівна
Приналежність: Кафедра міжнародних відносин і регіональних студій
291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
Бібліографічний опис: Степанюк Н. О. Особливості сучасної зовнішньої політики Франції : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії / наук. кер. Н. Н. Коцан ; Волинський національний університет імені Лесі Українки. Луцьк, 2025. 56 с.
Дата публікації: чер-2025
Дата внесення: 7-лип-2025
Країна (код): UA
Науковий керівник: Коцан, Наталія Несторівна
Теми: Франція
зовнішня політика
безпека
дипломатія
Короткий огляд (реферат): У першому розділі бакалаврської роботи викладено основні ідеї щодо поняття зовнішня політика. Аналізуються терміни цілі, інтереси та стратегія зовнішньої політики. Висвiтлюється роль зовнішньої політики у формуванні національної самобутності. У другому розділі бакалаврської роботи розглянуто основні чинники, які вплинули на формування зовнішньої політики сучасної Франції. Важливе значення мав аналіз того як зовнішня політика сучасної Франції розвивалась через призму історичних передумов та політичних чинників. Крім того, досліджено вплив соціально-економічних чинників на формування зовнішньополітичного курсу Франції. У третьому розділі бакалаврської роботи висвітлено характерні риси сучасної зовнішньої політики Франції, виокремлено місце та роль України, окреслено проблеми та перспективи реалізації зовнішньої політики Франції на сучасному етапі. Бакалаврська робота мітить 4 таблиці та 2 рисунки, список джерел налічує 56 позицій. За результатами роботи зроблено висновки. Зовнішня політика - це свідома діяльність держави на міжнародній арені, що регулює її взаємодію з іншими країнами, сприяє забезпеченню національних інтересів та гарантуванню її безпеки, а також її глобального впливу. Історичний розвиток формування зовнішньої політики Франції пройшов сім етапів. Сучасний етап характеризується створенням потужного центру в Європі та зосередженням французької зовнішньої політики в конкретниx регіонах. Характерними рисами сучасної зовнішньої політики Франції є: лідерство в Європі, багатовекторність, кліматична політика, активність в міжнародних організаціях, боротьба з тероризмом, ядерне стримування, захист довкілля, гуманітарна допомога, розвиток космічної програми. До основних форм взаємодії з Україною належить: дипломатія, інвестиції, підтримка до євроінтеграції, військова допомога, співпраця в ІТ та ШІ. Основними проблемами реалізації зовнішньої політики Франції є політична криза, сепаратизм, міграційна проблема, енергетична криза, територіальні суперечки. Перспективними моментами є: розвиток європейської автономії, розширення співпраці з союзниками, активна участь в Арктиці та прагнення до збереження лідерства в ЄС.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/28167
Тип вмісту: Bachelor Thesis
Розташовується у зібраннях:FMV_KR (2025)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Stepaniuk_2025.pdf568,65 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.