Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/27730
Назва: Особливості мотиваційної сфери працівників державної служби, схильних до синдрому професійного вигорання
Автори: Галан, Ліна Вікторівна
Приналежність: Кафедра загальної та клінічної психології
053 Психологія
Бібліографічний опис: Галан Л. В. Особливості мотиваційної сфери працівників державної служби, схильних до синдрому професійного вигорання : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра : спец. 053 Психологія / наук. кер. О. В. Журавльова ; Волинський національний університет імені Лесі Українки. Луцьк, 2024. 63 с.
Дата публікації: гру-2024
Дата внесення: 13-тра-2025
Видавництво: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Країна (код): UA
Науковий керівник: Журавльова, Олена Вікторівна
Теми: професійне вигорання
мотивація
ціннісні орієнтації
каузальна атрибуція
Короткий огляд (реферат): Магістерська робота присвячена проблемі особливостей прояву мотивації працівниками державної служби відповідно до рівня сформованості у них синдрому професійного вигорання. У праці проаналізовано широкий спектр наукових концепцій щодо сутності вказаних понять. Професійне вигорання визначено як глибоку трансформацію особистості, що є наслідком переживання хронічного стресу у процесі трудової діяльності та деструктивно впливає на емоційний стан працівника, його стосунки з соціальним оточенням і самосприйняття у професійній сфері. Встановлено особливості змістового навантаження конструкту професійного вигорання та специфіку його прояву на афективному, мотиваційному та міжособистісному рівнях відповідно до міри його вираження у респондентів. Визначено відмінності у мотиваційних профілях працівників із різним рівнем розвитку досліджуваного синдрому. Зокрема, державні службовці, схильні до вигорання, демонструють яскраво виражену спрямованість на такі зовнішні мотиви, як висока заробітна плата, комфортні умови праці та структурованість роботи. Натомість співробітники, яким воно не властиве, демонструють вищий рівень мотивації до креативності та соціальних контактів, що сприяє їхній активній соціальній взаємодії та творчій діяльності. Виявлено наявність взаємозв’язку між професійним вигоранням особистості та низкою ціннісних орієнтацій у кар’єрі. Зокрема, вираженим є обернений взаємозв’язок діагностованого параметру із професійною компетентністю та пряма кореляція з орієнтаціями автономії, стабільності роботи та інтеграції стилів життя. Встановлено, що у вибірці працівників із яскраво вираженим синдромом професійного вигорання, на відміну від осіб з низьким рівнем його сформованості, найчастіше фіксується безособова каузальна орієнтація.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/27730
Тип вмісту: Master Thesis
Розташовується у зібраннях:FPsy_KR (2024)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Galan_2024.pdf808,21 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.