Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/24495
Назва: Бюджетно-фінансове забезпечення інтеграційного процесу у ЄС
Автори: Мироненко, Денис Сергійович
Приналежність: Кафедра міжнародних економічних відносин та управління проєктами
292 Міжнародні економічні відносини
Бібліографічний опис: Мироненко Д. С. Бюджетно-фінансове забезпечення інтеграційного процесу у ЄС : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 292 Міжнародні економічні відносини / наук. кер. А. О. Бояр ; Волинський національний університет імені Лесі Українки. Луцьк, 2024. 60 с.
Дата публікації: 2024
Дата внесення: 16-лип-2024
Видавництво: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Науковий керівник: Бояр, Андрій Олексійович
Теми: бюджет
Європейський Союз
видатки
фонд
політика
Короткий огляд (реферат): У роботі розглядаються структура та механізми функціонування бюджетної системи ЄС, значення та перспективи бюджетної політики ЄС для вирішення завдань в економічній сфері. Рішення щодо довгострокового бюджету та річного бюджету приймають Європейський парламент і Рада ЄС. Відповідальність за виконання бюджету лежить на Європейській комісії. Джерелами бюджетних доходів, які сукупно становлять левову частку бюджету ЄС, є митні збори та платежі держав-членів, що розраховуються на основі таких параметрів як база ПДВ, ВНД та обсяг згенерованого і непереробленого пластикового пакувального сміття у плановому фінансовому році. Більшість бюджетних видатків ЄС зорієнтовані на реалізацію спільних політик ЄС, спрямованих на підвищення конкурентоздатності і стимулювання зростання економіки, покращення добробуту та умов життя і праці населення. Серед них слід виділити асигнування на єдину сільськогосподарську, інноваційну, торговельну, транспортну, енергетичну політики, політики конкуренції, зайнятості, згуртування. Бюджет ЄС має бути бездефіцитним. Протягом 2021–2027 рр. у ЄС значно збільшилось фінансування таких пріоритетних політик як «цифрове суспільство», міграції та управління кордоном, безпека та оборона, боротьба з COVID-19 та її наслідками, наукові дослідження, інвестиції та конкурентоздатність економіки, транскордонне європейське співробітництво. Оскільки розмір бюджету залишається приблизно таким же, відбувається це за рахунок скорочення фінансування обох сільськогосподарських фондів, фондів рибальства і згуртування, структурних фондів, тобто традиційно найбільш потужних фінансових інструментів ЄС.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/24495
Тип вмісту: Bachelor Thesis
Розташовується у зібраннях:FMV_KR (2024)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Myronenko D_2024.pdf763,43 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.