Please use this identifier to cite or link to this item: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/22701
Title: Превентивні заходи пробації щодо неповнолітніх правопорушників
Authors: Гусак, Андрій Петрович
Affiliation: Волинський національний університет імені Лесі Українки, доцент, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права і процесу
Bibliographic description (Ukraine): Гусак А. П. Превентивні заходи пробації щодо неповнолітніх правопорушників. Вісник НТУУ «КПІ». Політологія. Соціологія. Право. 2023. Вип. 2(58). С.104-109. DOI : https://doi.org/10.20535/2308-5053.2023.2(58).285612.
Journal/Collection: Вісник НТУУ «КПІ». Політологія. Соціологія. Право
Issue: 2(58)
Issue Date: 2023
Date of entry: 4-Sep-2023
Country (code): UA
DOI: https://doi.org/10.20535/2308-5053.2023.2(58).285612
UDC: 343.851.5
Keywords: запобігання злочинності
злочинність неповнолітніх
постпенітенціарна пробація
пробаційні програми
ресоціалізація
рецидивна злочинність
служба пробації
ювенальна пробація
Page range: 104-109
Abstract: У статті розглядаються превентивні заходи пробації щодо неповнолітніх правопорушників. Зараз, в українському суспільстві ювенальна юстиція все частіше сприймається як система запобігання та профілактики причин ювенальної злочинності. Це призводить до модернізації системи профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Виходячи з критичного аналізу профілактичних компонентів запобігання злочинності неповнолітніх, було запропоновано багато варіантів щодо поліпшення вітчизняних заходів профілактики. Дана стаття зобов’язана висвітлити діяльність служби пробації та розглянути і проаналізувати превентивні заходи пробації щодо неповнолітніх правопорушників. Останніми роками органи державної влади України, науковці та окремі громадські організації зробили серйозні кроки щодо реалізації державної політики у сфері кримінально- виконавчих відносин, особливо щодо неповнолітніх, пробації, реформування пенітенціарної системи тощо. Система пробації є частиною системи ювенальної юстиції, як комплекс заходів, які можуть бути застосовані до особи, визнаної судом винною у вчиненні злочину, якщо її засуджено до певного строку позбавлення волі або іншої відповідальності, з метою встановити певні межі та зобов'язання щодо правопорушника з метою соціальної реабілітації. Отже, суть ювенальної пробації полягає в тому, що працівники органів пробації створюють ефективний соціальний супровід засуджених неповнолітніх, які підлягають звільненню, тобто допомагають неповнолітнім адаптуватися для життя в суспільстві, після відбування покарання. Після звільнення неповнолітніх з місць позбавлення волі, без належної роботи органів пробації і різних громадських організацій, вони можуть зустрітися з низкою проблем, які неможливо вирішити самотужки, і без їх участі можливе повернення в кримінальне середовище. Автор вважає, що пробація є необхідним інструментом адаптації неповнолітніх правопорушників у суспільстві після виходу з місць позбавлення свободи.
URI: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/22701
Content type: Article
Appears in Collections:Наукові роботи (FYu)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Visnyk KPI_2_58.pdf245,12 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.