Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/28228
Назва: Хімічний склад води та гідрохімічний режим річки Рось
Автори: Сорока, Вікторія Володимирівна
Приналежність: Кафедра фізичної географії
103 Науки про Землю
Бібліографічний опис: Сорока В. В. Хімічний склад води та гідрохімічний режим річки Рось : робота на здобуття кваліфікаційного ступеня бакалавра : спец. 103 Науки про Землю / наук. кер. М. Р. Забокрицька ; Волинський національний університет імені Лесі Українки. Луцьк, 2025. 57 с.
Дата публікації: 30-чер-2025
Дата внесення: 14-лип-2025
Видавництво: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Країна (код): UA
Науковий керівник: Забокрицька, Мирослава Романівна
Теми: хімічний склад води
гідрохімічнй режим йони
мінералізація води
антропогенне навантаження
гідрографія
Короткий огляд (реферат): Водні ресурси р. Рось, відіграють вагому роль у задоволенні різноманітних водогосподарських потреб цілої низки населених пунктів Київської та Черкаської областей. Однак останнім часом, зокрема в періоди літньо-осінньої межені маловодних років, загальна гідроекологічна ситуація в басейні Росі значно погіршилася. Водність р. Рось в останнє десятиліття стала меншою за норму. В 2015-2016 рр. середньорічна витрата води на посту Корсунь-Шевченківський, який замикає більшу частину річкового басейну, становила відповідно 8,92 і 8,83 м3/с (при нормі 21,6 м3/с). Вода річки Рось за хімічним складом належить до гідрокарбонатного класу, кальцієво-магнієвої групи. Впродовж року мінімальні значення мінералізації води за досліджуваний період були характерними для періодів підвищеної водності (весняного водопілля та дощових паводків), а максимальна мінералізація спостерігалася під час зимової межені, коли посилювався вплив на якість води підземної складової водного стоку. В окремі роки, спостерігалися підвищенні концентрації нітритів та нітратів, що може свідчити про зростання забруднення води р. Рось господарсько-побутовими стічними водами недостатнього ступеня очищення міст Біла Церква та Богуслав, особливо в умовах зменшення середньорічного водного стоку, що спостерігався в останні роки. Оцінка вмісту органічної речовини у воді р. Рось засвідчила, що значення БО та БСК5 перевищували ГДК у пункті спостереження – м. Біла Церква, особливо у меженний період водного режиму, коли послаблюється самоочисна здатність річки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/28228
Тип вмісту: Bachelor Thesis
Розташовується у зібраннях:FGEO_KR (2025)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
soroka_2025.pdf733,43 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.