Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/18276
Назва: Географія поширення родовищ дорогоцінних та напівдорогоцінних мінералів Волині
Автори: Вовк, Олександр Павлович
Чижевська, Лариса Тарасівна
Стрій, Дарина
Бібліографічний опис: Вовк О. П., Чижевська Л. Т., Стрій Д. Географія поширення родовищ дорогоцінних та напівдорогоцінних мінералів Волині // Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. - Луцьк, 2020. - № 5(409) : Серія : Географічні науки. - С. 18-22.
Дата публікації: 2020
Дата внесення: 10-вер-2020
Видавництво: Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Теми: Волинська область
гідрологічний режим
гідропост
річка Стохід
річковий басейн
річковий стік
Короткий огляд (реферат): Проаналізовано багаторічний (1970−2019 рр.) режим середньорічних, максимальних і мінімальних витрат річки Стохід (гідропост Малинівка) з урахуванням природних та антропогенних чинників. Під час дослідження було з’ясовано, що величини середньорічних і мінімальних витрат не мають вираженої тенденції змін за цей відтинок часу, лінійний тренд багаторічної динаміки максимального стоку демонструє його зниження в напрямі до сьогодення. При цьому багаторічний режим опадів на метеостанції Луцьк (за відсутності даних річних сум опадів на досліджуваному гідропосту у Волинському центрі з гідрометеорології (далі ВЦГМ) було обрано метеостанцію, найближчу до верхньої частини басейну річки) характеризуються спрямованістю до зростання. Циклічні коливання середньорічного, максимального стоку, річних сум опадів у басейні р. Стохід на гідропосту Малинівка є синхронними та, переважно, синфазними. Для мінімального стоку й опадів простежується асинхронність фаз коливань їх величин із початку досліджуваного періоду й до кінця 90-х років ХХ ст. На такий багаторічний режим функціонування верхів’я річки Стохід мають вплив кліматичні характеристики (зміна річного режиму випадання опадів, зростання середньомісячних та середньорічних величин температури повітря) та господарська діяльність людини на водозборі: будівництво меліоративних каналів, штучних водойм, робота насосної станції.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/18276
Тип вмісту: Article
Розташовується у зібраннях:Наукові роботи (FGEO)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ВОВК ЧИЖЕВСЬКА СТРІЙ-4-8.pdf574,8 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.